Новини та урочисті заходи в дошкільній освіті Старобільщини

Тренінг для вихователів та методистів дошкільних навчальних закладів 

15 лютого 2017 року в СОС «Дитяче містечко» пройшов тренінг для вихователів та методистів дошкільних навчальних закладів.

Тренер цього тренінгу практикуючий психолог та психотерапевт, викладач кафедри психології та педагогіки ЛНУ ім.Т. Шевченка, Федотова Тетяна Володимирівна.

Мета тренінгу:

  • визначати причини свого психоемоційної та фізичної напруги;
  • розрізняти власні емоції та розшифровувати приховану за ними інформацію;
  • використовувати прості інструменти позбавлення стресу й керування своїми емоціями.

Завдяки цьому тренінгу можна:

  • позбавитись постійної емоційної напруги;
  • відчуття психологічної та фізичної стоми;
  • відчуття складності у відносинах з оточуючими;
  • навчитись позбавлятися від відчуття провини, образи й незадоволеності собою;
  • навчитись самостійно приймати рішення.

Зазвичай зняття стресу у людини асоціюється із застосуванням спеціальних лікарських засобів – антидепресантів, проте насправді позбутися цього стану можна і простішими діями. Саме цьому педагоги дитячих садочків усього району вчився, завдяки цьому тренінгу.

                       


Колядуємо, щедруємо, радіємо, святкуємо

Різдвяні традиції та обряди сповнені чарівністю, грою, жартами, тому їх дуже  люблять діти і з нетерпінням чекали на проведення різдвяних розваг в нашому дитячому садочку №2 «Орлятко».

Спільне яскраве дійство із педагогами заворожує з першої миті, а колоритні колядки, засівання «на щастя та здоров’я» допомагає зберігати зв’язок поколінь, генетичну пам’ять, культуру наших предків.

Таке свято відбулося в ДНЗ №2 «Орлятко» 13.01.2017 року)


Патріотичне виховання в ДНЗ №2

Значну увагу в нашому закладі педагоги приділяють патріотичному вихованню. З огляду на сучасні українські реалії, воно набуває дедалі більшої актуальності. В основу системи роботи з патріотичного виховання в нашому дошкільному навчальному закладі покладено національну ідею, що об’єднує українців. Періодично упродовж навчального року педагоги нашого дитячого садка спільно з вихованцями та їхніми батьками організовують патріотичні заходи – тематичні свята й розваги які приурочують  до важливих для України дат.

Мета цих заходів – прищепити дітям любов та повагу до батьківщини, виховати найважливіші людські якості – милосердя, чуйність, повагу до ближнього. Після участі в таких заходах, дошкільники відчувають потребу робити добрі справи, поважати себе й людей, вивчати й цінувати історичну та культурну спадщину рідного народу.

Щороку напередодні свята Покрови та Дня захисника України в нашому дитячому садочку проводимо патріотичне свято за участю вихованців та батьків «Козаками хочемо ми стати, рідну Україну захищати». Це чудова нагода розповісти дошкільникам про традиції запорожців, навчити дітей козацьких пісень і танців, дати змогу проявити свої сили та спритність у різних випробуваннях. Участь у тематичних заходах викликає інтерес до усної народної творчості, історії рідного краю, любові до культурної спадщини свого народу, а отже сприяє вихованню свідомих патріотичних почуттів у дітей.

  


МО вихователів груп раннього віку

«Дитина у світі культури»

Керівник: Зубенко Л.В., вихователь ДНЗ № 5 «Незабудка» м.Старобільська

Засідання 1

З метою підвищення рівня компетентності педагогів щодо організації пізнавального простору та забезпечення якісного розвитку дітей раннього віку 20.12.2016 року на базі ДНЗ №5 «Незабудка» було проведено методичне об`єднання №1 для вихователів груп раннього віку з науково – методичної  проблеми «Пояснення основних завдань та шляхів реалізації освітньої лінії «Дитина у світі культури» у роботі з дітьми раннього віку».

План засідання:

1. Міні-лекція «Дитина у світі культури». (Зубенко Л.В., керівник МО)

2. Перегляд змісту роботи з естетичного виховання в період адаптації до умов ДНЗ (нетрадиційні техніки малювання). (Зубенко Л.В., керівник МО)

3. Використання кольоротерапії у роботі з дітьми 3 року життя.(Лисенко О.І. , психолог ДНЗ № 5 «Незабудка» , вихователі груп Медведь О.М., Свербененко І.Ю. , Черниш Г.Ю.)

4. Узагальнення роботи . Круглий стіл.


    28 жовтня 2016 року в ДНЗ №4 «Теремок» відбулось методичне об’єднання для вихователів та вихователів-методистів ДНЗ Старобільського району на тему: «Сучасна ігрова педагогіка». Під час засідання педагоги розглянули основні положення ігрової педагогіки та познайомились з  досвідом роботи ДНЗ №4 з впровадження інноваційної методики «Лялька як персона».

%d0%b4%d0%bd%d0%b7-%e2%84%964-1 %d0%b4%d0%bd%d0%b7-%e2%84%964

        10 жовтня 2016 року   в  дитячому садочку  пройшов «Осінній вернісаж», в якому взяли участь діти молодшого, середнього та старшого дошкільного віку. Усі дітки із задоволенням співали пісні, розказували віршики , грали веселі ігри ,  танцювали запальні таночки , прославляючи осінь за її красу та врожаї. У гості , на свято , до дітей завітали казкові герої: Їжачок , Мишка , Павук Богдан , Пугало , Кактус  зі своїми вірними слугами Дощем та Вітром . Завітала до вихованців і сама винуватиця свята – щедра Осінь, яка розважала малят іграми та загадками, а на заверешення вона усіх почастувала своїми дарами – смачнючими тістечками та солодощами . Свято пройшло в гарному настрої, в доброзичливій атмосфері під бурхливі оплески батьків та запрошених гостей. Активну участь у підготовці та проведенні свята приймали батьки вихованців . Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку осінніх поробок дітей та батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою . Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений  справжніми ароматами та фарбами осені,а шедеври,створені руками батьків та дітей – милують погляд та дарують радість.Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями…