«Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави» – IІ районна науково-практична конференція

Відповідно до плану роботи відділу освіти Старобільської РДА та Старобільського РМК 3 листопада  2017 року у Районному Будинку культури відбулася IІ районна науково-практична конференція «Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави».

У роботі конференції взяли участь 350 педагогів району.

Відкрила конференцію начальник відділу освіти Івашкіна Олена Анатоліївна.

Підтримати та привітати учасників конференції прийшла Григоренко Олена Олексіївна, заступник голови Старобільської  райдержадміністрації.

Метою конференції було визначення наукових основ та практичних способів розв’язання питань розпізнання, розвитку, супроводу та підтримки обдарованості у дітей і молоді, у тому числі, формування в них успішних життєвих стратегій у сучасному соціумі; обмін досвідом у практичній роботі з обдарованими дітьми та молоддю.

На пленарне засідання було зареєстровано 5 доповідачів.

Варто відмітити, що під час всіх виступів доповідачами були використані  створені на кафедрах дидактичні матеріали – презентації, відеофільми, слайд шоу та ін.

Першою на пленарному засіданні конференції була доповідь викладача дошкільної педагогіки ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», аспірантка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Аль-Хамадані Наталія Дмитрівна«Обдарована дитина дошкільного віку через призму сучасних освітніх перетворень».

Другою виступила викладач педагогічних дисциплін ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», аспірантка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Ляшенко Катерина Іванівна «Розвиток обдарованості молодших школярів в аспекті фундаментальних положень Концепції Нової української школи».

Далі був виступ методиста Старобільського районного методичного кабінетуКолесникової Наталії Миколаївни «Сучасні підходи до організації психологічного супроводу обдарованих та здібних дітей у навчальних закладах».

Потім до слова була запрошена  Степаненко Вікторія Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент, докторант Луганського національного університету імені Тараса Шевченка «Профілактика девіантної поведінки на базі гіперздібностей в учнів загальноосвітньої школи».

Завершувала    пленарну частину засідання з доповіддю «Готовність учителя до роботи з обдарованими учнями»директор Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ступенівПристінська Наталія Олексіївна.

 

 

Потім свою роботу, згідно плану, розпочали секції:

  • Секція «Робота з обдарованими дітьми в позакласній та позашкільній роботі»;
  • Секція «Інновації у психолого-педагогічній роботі з обдарованими дітьми»;
  • Секція «Виховання обдарованої дитини дошкільного віку в умовах сучасного дошкільного закладу»;
  • Секція «Робота з обдарованими дітьми на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу»;
  • Секція «Розвиток індивідуальних та творчих здібностей учнів у процесі вивчення шкільних природничо-математичних дисциплін»;
  • Секція «Формування обдарованої особистості молодшого школяра в умовах розвивального освітнього середовища».

У ході секційних засідань були проведені проблемні діалоги, круглі столи, майстер-класи, тематичні дискусії за участю методистів кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Стрельцової Н.М. та Рачок О.П., викладачів ВП «Старобільськийгуманітарно-педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», керівників гуртків БТДЮ, директорів шкіл, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів, педагогів району, завідувачів та вихователів комунальних дошкільних навчальних закладів.

Результатами конференції є визначеннянаукових основ та практичнихспособіврозв’язанняпитаньрозпізнання, розвитку, супроводу та підтримкиобдарованості в дітей і молоді, у тому числі, формування в них успішнихжиттєвихстратегій у сучасномусоціумі.

На завершення секційних засідань конференції учасниками  булаприйнята резолюція ІІ районної Науково-практичної конференції «Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави».

 

Залишити відповідь