Прес-релізи закладів освіти Старобільського району щодо заходів з нагоди Дня пам`яті та примирення та 73-річниці Перемогои у Другій світовій війні

Виконуючи Закон України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» від 26 березня 2018 року №85/2018, з метою належного відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, привернення уваги дітей та молоді до вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни; дотримання принципів свободи, добра, гуманності та поваги, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру; відповідно до Листа відділу освіти Старобільської РДА від 20.04.2018 року, №562,  згідно плану навчальних закладів у школах району були проведені наступні заходи. Так  учні та педагоги Старобільської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №2  долучились до меморіальних та урочистих акцій, заходів, а саме:

 • у травні учні школи долучились до акції «Мак пам’яті», на уроках трудового навчання виготовили квіти;

5  травня діти 6 класів брали участь в обласній акції «Червоний мак» і майстер-класі за участі волонтерів, де виготовляли символіку відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

 • в рамках акцій «Ми поруч», «Доброго ранку, ветеране»  учні волонтерського загону «Лідер»  допомогли ветеранам праці Маркович Клавдії  Іванівні  та Девицькій  Олександрі Олександрівні;     

 

 

 

 

 

 

 

 • учні школи 6-9 класів взяли участь у флеш-мобі «Пам’ятаємо перемагаємо» 
 • учні 6-А класу    взяли участь  в трудовому десанті «Обеліск», «Алея слави»;   
 • 8 травня у класних колективах 5-11 класів проведені тематичні уроки пам’яті, уроки мужності «Этих дней

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Прес-реліз Старобільської ЗОШ І ст.. №2 про проведення
 •  Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги
 • над нацизмом у Другій світовій війні

Для усіх поколінь 9 травня є особливим святом – у ньому і радість перемоги, і гіркота втрат. Адже мільйони наших співвітчизників полягли у боях  за найсвятіше – свободу своєї Батьківщини. Напередодні цього великого свята, учні Старобільської ЗОШ І ступеня №2 приймали активну участь у заходах  до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці  перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні . 

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні увічнення пам’яті про загиблих воїнів 8 травня було проведено урочисту лінійку під гаслом «1939-1945 Пам’ятаємо! Перемагаємо!»  під час якої вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Також на лінійці учні 2-А класу розповіли вірші про ветеранів та було представлено шкільний творчий проект «Мак пам’яті на карті України». Учні 1-х класів підготували карту України, на яку помістили маки, які власноруч виготовили учні 2-х класів, 3-А та 4-А. Продовжуючи роботу, яка спрямована на формування в учнів шанобливого ставлення та поваги до ветеранів війни, був організований похід до ветерана Другої світової війни та учасника бойових дій Вагіна Івана Семеновича.

Учні 2-А та 2-Б класів подарували ветерану вірші, квіти, символ Дня пам’яті та примирення – червоний мак, який діти зробили на уроках праці. Побажали Івану Семеновичу самого міцного здоров’я і довголіття, добра і радості, благополуччя і щастя, уваги і турботи від близьких. Учні висловлюють  глибоку шану й безмежну подяку за одержану Перемогу!Школярі 3-х класів поклали квіти до меморіалу слави воїнам-визволителям.  Також класними керівниками було проведено години історичної пам’яті «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього». 7 та 8 травня  працювала тематична книжкова виставка у шкільній бібліотеці «В серцях нащадків буде вічно жити…».

 

 

 

 

 

 

Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст.№3

З метою належного відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, привернення уваги дітей та молоді до вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни, дотримання принципів свободи, добра, гуманності та поваги, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру протягом урочистих днів у Старобільській СЗОШ І-ІІІ ст. №3 були проведені наступні заходи:

 • Тематична бібліотечна виставка «Ніколи знову
 • Оформлення інформаційної стіни та фото-зони «Пам’ятаємо-перемагаємо»
 • Участь у міських заходах в рамках Всеукраїнської акції «Червоний мак»

 

 • Тематичні уроки мужності, уроки пам’яті ( втому числі біля обелісків Слави та Вічного вогню)
 • Робота лекторської групи в шкільній музейній кімнаті
 • Участь у заході «Перша хвилина миру в краєзнавчому музеї»
 • Урочиста шкільна лінійка «Пам’ятаємо.Перемогаємо»
 • Участь у районній акції «Почесна варта пам’яті”
 •  Учні Садківської школи прийняли участь у марші “Бесмертний полк”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 травня в селі Малохатка біля сільського клубу відбулося святкування Дня Перемоги, в якому учні орловської ЗОШ І-ІІ ступенів прийняли участь. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні Байдівської ЗОШ також приймали учаснь в заходах присвячених святкуванню Дня Перемоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Учні Петрівської школи приймали участь у мітингу-реквієм «Пам’ять сивини…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках святкування Дня пам’яті та примирення та 73-річниці Перемоги над нацизмом, у Підорівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведені заходи:

-Акції «Ми поруч» , «Доброго ранку,ветеране»

– Екологічна розвідка та трудовий десант «Обеліск» , «Алея Слави»

– Акція «Мак пам’яті»

– Мітинг біля обеліску Слави села Підгорівка

Діти-старшокласники  разом  з сільським головою Череватим С.І та першим заступником голови Старобільської  РДА Калініним О.С  привітали ветеранів війни Лиманську К.С та Носова І.М зі святом Перемоги.

 

Напередодні свята прибрали територію біля  сільського меморіалу Слави, насадили кущі та квіти.

9 травня  відбувся мітинг,присвячений великому святу – Дню Перемоги.Запрошені полковник у відставці,ветеран Збройних Сил Радянського Союзу Івченко О.О, ветеран Афганської  війни,голова ветеранської організації,депутат Старобільської РДА Бутков С.Т та Юник В.Й привітали усіх присутніх зі святом. Пролунали пісні воєнних  літ у виконанні дітей школи та працівників культури ,виконаний безсмертний «Синий платочек» . Усі присутні схилили голови перед світлою пам’яттю  тих, хто увійшов у безсмертя і під час Другої Світової і нині,під час війни на нашому Сході. Звуки метронома, свіча Пам’яті,гірлянда Слави,квіти від священника-так був завершений мітинг.

Учні та педагоги ШульгинськоїЗОШ І-ІІІ ступенів долучились до меморіальних та урочистих акцій, заходів до Дня пам’яті  та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Напередодні знаменних дат було проведено:

–  трудовий десант «Обеліск», в ході якого прибрано біля памятних знаків  «Скорботна мати» та “Козакам”;

–  акція «Мак пам’яті»;

–  тематичні уроків пам’яті в 1-11 класах;

– проведена пошукова робота, результатом якої стало оформлення експозиції у шкільній музейній кімнаті.

8 травня 2018 року учні школи взяли участь у факельній ході, а 9 травня 2018 року – у святковому концерті в сільському Будинку Культури.

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом квітня-травня 2018 року в Нижньопокровській ЗОШ І-ІІІ ст з метою патріотичного виховання,  вивчення історії рідного краю, привернення уваги дітей та молоді до вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни, дотримання принципів свободи, добра, гуманності та поваги було проведено ряд заходів за планом. Зокрема:

 • участь школи у сільських заходах з нагоди Дня пам’яті та примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • виготовлення та покладання вінка Слави;
 • організація тематичних виставок літератури в шкільній бібліотеці;
 • проведення акції «Доброго ранку, ветеране!»;
 • трудовий десант «Обеліск», «Алея слави»;
 • проведення тематичних уроків пам’яті, уроків мужності;
 • участь у обласній акції «Мак пам’яті», виготовлення символіки відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • привітання учасників АТО.

Всі проведені заходи були ретельно підготовлені, підібраний цікавий історичний матеріал, відео, передбачався музичний супровід.

Кожен захід був надзвичайно хвилюючим.  Звучали слова як застереження «Ніколи знову!…». Намагалися  згадати кожного ветерана, кожну родину, кожного, хто своїм трудовим подвигом  наблизив щасливий День Перемоги. Особливо хвилюючою була літературно-музична композиція, присвячена Дню Перемоги, яку учні представили жителям нашого села.

До участі в заходах були залучені всі учні та працівники школи.

 

 

 

 

 

Заходи до Дня пам’яті та примирення та73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пройшли і у ОНЗ “Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.”  напередодні та в день свята. У кожному класі відбулися уроки мужності з нагоди  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на яких переглядалися презентації, документальні хроніки, присвячені цим подіям, наводилися приклади героїзму.

Для учнів 5-7 класів було підготовлено літературно-музичну композицію «День пам’яті та примирення». Діти декламували вірші, співали пісень, зачитували  листи з фронту та з неабиякою увагою слухали спогади ветерана праці Перепічай Т.І..

Усі учні школи долучилися до  акцій «Маки пам’яті»,  флеш-мобу «Маки на дверях – пам’ять у серцях». Діти  власноруч виготовляли маки для кожного та маки великого розміру, які були розміщені на дверях класних кімнат на честь Дня пам’яті та примирення. Відбулися волонтерські акції «Ми поруч» та «Доброго ранку, ветеране». Упродовж тижня діяла виставка в бібліотеці «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни».

9 Травня учні та працівники школи взяли участь у сільському мітингу. Знаменна група старшокласників несла почесну варту біля пам’ятника односельчанам, загиблим під час Другої світової війни, дівчата з червоними маками створили на постаменті своєрідне обрамлення, яке нагадало присутнім про пролиту кров наших земляків. Група читців вітали ветеранів та односельчан  віршами.

Стало вже доброю традицією саме 9 Травня приймати до лав «Лугарів» другокласників. Малеча повторювала слова клятви, проголосила девіз, під яким працює дитяча організація, декламувала віршики. Ветерани та вчителі школи пов’язали дітлахам галстуки й привітали їх з цією подією. Закінчився прийом у «Лугарі» дружньою «хвилькою», коли дітки торкалися один одного долоньками й передавали добро та настрій товаришу.

Родзинкою свята став показовий виступ-привітання переможця районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» рою  «Чайка».

Хвилююча мить покладання гірлянди Слави та хвилина мовчання надовго залишаться в серцях юних як нагадування про необхідність збереження пам’яті про тих, хто віддав своє життя за визволення й  незалежність країни та мирне майбуття.

 

Залишити відповідь