Районний семінар вчителів початкових класів 

24 листопада в Старобільській спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ст. №3 відбувся районний семінар вчителів початкових класів.

         Тема семінару: «Використання LEGO як нового інструменту в навчально-виховному процесі початкової школи»

         Мета: познайомити вчителів початкових класів з новими сучасними технологіями в навчально-виховному процесі початкової школи. Розповсюджувати прийоми використання конструктора LEGO на уроках в початкових класах.

         Першою частиною семінару була теоретично –практична. Спочатку вчителі познайомилися з презентацією досвіду роботи кафедри початкових класів ССЗОШ I-III ст. №3. З нею виступила заступник директора з навчально-виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Дерев’янко Олена Костянтинівна. А далі вчителі початкових класів Горячева Світлана Митрофанівна та Мягка Олена Геннадіївна розповіли та продемонстрували  нові прийоми використання LEGO на уроках в початкових класах.

1

       Вчителі з різних шкіл району не лише слухали, а й практично вчилися використовувати новий інструмент навчання на різних уроках.

2

3

Уроки з використанням LEGO були проведені вчителями школи:

Урок української мови 2- Б клас. Вчитель спеціаліст Плосконос Олена Вікторівна.

Тема уроку: Продукти, їжа. День народження.

Мета уроку: закріпити та узагальнити знання учнів з теми: « Продукти, їжа»; формувати мовленнєву компетентність, вміння будувати зв’язні висловлення; розвивати читацькі навички, логічне мислення, пам’ять, стимулювати учнів до вживання корисної їжі; виховувати ввічливість, гарні манери, гостинність.

4

5

Урок основи здоровя в 3 –А класі, учитель спеціаліст вищої категорії Гаркава Олена Юріївна.

Тема уроку: Гігієна одягу та взуття.

Мета уроку: розширити та збагатити знання дітей про поводження з предметами одягу та відповідними гігієнічними нормами; звернути увагу на зв’язок між одягом та станом здоров’я шкіри; закріплювати звички охайного поводження зі своїм одягом та взуттям, правильного догляду за ними; виховувати охайність,  сумлінне ставлення до власного зовнішнього вигляду; повагу до культури та традицій українського народу.

6

Урок математики у 3 –Б класі, учитель Добровольська Ірина Миколаївна, спеціаліст першої категорії.

Тема уроку: узагальнення та систематизація знань з теми « Табличне множення та ділення»

Мета уроку: закріпити знання таблиці множення та ділення, окремих випадків множення та ділення на 1 і 0, неможливість ділення на 0; удосконалювати вміння розв’язувати задачі різних типів; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати самостійність та інтерес до предмету математики.

Підведення підсумків районного семінару відбулося у формі вільної гри «Кондитер». Вчителі за допомогою конструктора LEGO прикрашали торт «Мої враження», при цьому висловлювали свою думку та ставлення щодо доцільності використання конструктора LEGO, як нового інструменту навчання дітей початкових класів.

7

  Всі учасники семінару висловили думку, що використання, конструктора LEGO є цікавою та сучасною формою навчання молодших школярів. Вчителі по новому відкрили для себе цей конструктор та загорілися бажанням використовувати його на своїх уроках  та позакласних заходах.