Школа молодого спеціаліста

Засідання школи молодого вчителя початкових класів

27 березня в Старобільськії ЗОШ Іст. №2 відбулося ІІ засідання школи молодого вчителя початкових класів. Тема засідання «Урок – основна форма навчально-виховного процесу. Сучасний урок: яким йому бути».

На засідання були присутні 11 молодих спеціалістів із загальноосвітніх навчальних закладів Старобільського району.

Учасники засідання активно включалися в дискусію «Як зробити урок ефективним?» Пригадали   вимоги до сучасного уроку, активізували знання про новітні методики в сучасній педагогіці.   Вчителі  обговорили та дали рекомендації щодо створення  «Рецепту сучасного успішного уроку».

Вчителі-початківці отримали практичну консультацію «Як подолати страх перед уроком.

Підсумували свою роботу використання методу «Сенкан» і основою його було слово «Урок»

Наприкінці засідання молоді спеціалісти висловили побажання, щодо теми наступного засідання та подякували один одному та керівникові за співпрацю та багато нової цікавої інформації.


Переступаючи поріг школи, молодий спеціаліст сподівається реалізуватися в ній як фахівець. Професійне становлення особистості педагога – довготривалий процес. Саме молоді вчителі впроваджують у життя грандіозні плани. Їм властиві креативність мислення, відсутність консерватизму, готовність до змін на краще. Успіх і результати школи залежать від роботи з молодими спеціалістами, які через брак досвіду потребують уваги з боку адміністрації, методичних об’єднань, старших наставників. Від того, як пройдуть перші кроки вчителя-початківця, залежить стабільність педагогічних кадрів, їх якісний склад, результативність навчально-виховного процесу в школі.

12 січня на базі Старобільської ЗОШ І ст. №2 відбулося засідання  районної  школи молодого вчителя початкових класів за темою «Перші кроки до майстерності». В невимушеній  атмосфері тренінгу  відбулося знайомство  та  розповідь молодих колег  про свої сподівання від роботи в школі.  Методист Старобільського РМК Степанова Т.І.   опрацювала з вчителями нормативні документи, які стосуються організації навчально-виховного процесу  в початкових класах та опрацювала Концепцію нової української школи.   Керівник школи  – вчитель вищої кваліфікаційної категорії Старобільської ЗОШ  І ступенів №2 – Ємельянова О.Ю. звернула увагу на особливості складання календарно – тематичного планування предметів в початковій школі.   Дуже зацікавила ділова гра «Портрет сучасного вчителя». Молоді вчителі  побачили вчителя з позиції дітей, батьків та колег. Як підсумок заняття – відповіді на питання  «Яким  хотіло б  бачити вчителя суспільство».

Створена дієва система роботи з молодими вчителями в нашому районі прискорює процес швидкої адаптації молодих спеціалістів, значно скорочує час швидкого періоду оволодіння основами педагогічної майстерності, створює атмосферу співпраці молодих спеціалістів і досвідчених вчителів. Переконані, що подібні заходи є необхідними  для процесу  становлення молодих педагогів.