Прес-реліз проведення Міжнародного дня рідної мови у ЗЗСО Старобільського району

Дивуєшся дорогоцінності   мови нашої:

в ній що не звук, то подарунок,

все крупно, зернисто, як самі перла.

  М. Гоголь

            Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.

З метою донесення учням інформації про заснування Міжнародного дня рідної мови, формування  бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; прищеплення  і розвитку почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб; виховування  любові до рідної мови, бажання досконало її знати в Нижньопокровській ЗОШ І-ІІІ ст. 21 лютого 2018 року були проведені заходи  до свята Рідної мови:

– тематична лінійка до Дня рідної мови «Я так люблю, я так люблю тебе, моя співуча українська мова!»;

-загальношкільний захід «Слово до слова – складається мова»;

– філологічний брейн-ринг;

– свято для початкових класів «Рідна мова – калинова».

Всі проведені заходи були ретельно підготовлені, підібраний цікавий матеріал, відео, передбачався музичний супровід. Кожен захід був надзвичайно хвилюючим.До участі в заходах були залучені всі учні та працівники школи.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Починаючи з 21 по 26 лютого в стінах  школи проводяться різноманітні заходи, в яких активну участь беруть учні та вчителі:
  • Вітрина творів, віршів, написаних учнями з 1 по 11 клас
  • Виховні години, присвячені Дню Рідної мови
  • Літературні читання
  • Виставка книг у бібліотеці “Краса і загадковість рідної мови”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди Міжнародного дня української мови у Курячівській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено низку заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, дзвінкоголосої, найсвятішої, найріднішої.

До цього дня учні 1-9 класів готували листівки, стіннівки, агітаційні плакати для  виставки «Золоті скарбниці мови». Кращі роботи будуть відзначені на урочистій лінійці.

Для учнів 1-4 класів заступник директора з НВР Шпак І.В. провела конкурсну програму. Дітлахи з насолодою відгадували мовні загадки, промовляли скоромовки, показували свою обізнаність щодо українських народних казок.

Учні 3-9 класів писали диктанти про рідне слово, українську мову.

 

 

 

 

Шкільним бібліотекарем Калюжною О.М. була оформлена виставка «І там, де звучить рідна мова, живе український народ».

Нашу шкільну родину об’єднало свято мови «Збережемо наш скарб – рідну мову», метою якого було: донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови,формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати  почуття патріотизму, національної гордості за мову, виховувати любов до рідної мови, бажання досконало її знати.

На цьому святі звучали українські пісні про мову, були представлені відео-презентації, ігрові моменти, не обійшлось і без гумору та жартів.

Захід розкрив нові акторські таланти дітей. Усім сподобалась  міні-вистава «Проблеми  української мови». Зі своїми ролями чудово впорались учні 9 класу.

Ми з мовою звемося українці,

Вона нам інформацію несе.

Які б життя не кидало гостинці,

Ми разом з мовою здолаємо усе.

 

В Старобільській ЗОШ І-ІІ ст. №1 у цей день були проведені літературна композиція «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» для учнів 5-9 класів та ігрова програма для учнів 1-4 класів «Люби, плекай рідну мову».

 

 

Залишити відповідь